Klauzula informacyjna

W nawiązaniu do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 dotyczącego ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej Rozporządzeniem. Informujemy, iż od dnia 25 maja 2018r. będą Państwu przysługiwały określone poniżej prawa z przetwarzaniem przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Państwa danych osobowych.

Informujemy, że na podstawie art.13 Rozporządzenia, od początku jego obowiązywania, aktualne będą poniższe informacje i zasady związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest 
  Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji 
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 
  82-300 Elbląg, ul Rawska 2-4
  +48 55 230 71 05
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  (zwane dalej Spółką)
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Spółce
  +48 797 003 242
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przetwarzania Państwa danych związanych z realizacją zawartych ze Spółką umów. W przypadku niepodania danych, w/w nie będzie możliwe.
 4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 5. Dane udostępnione przez Państwa nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
 6. Dane udostępnione przez Państwa nie będą podlegały profilowaniu.
 7. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 8. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 
  - niezbędny do realizacji umów,
  - regulowany przepisami innych ustaw np. prawo podatkowe, ustawa o księgowości etc.